Pre žiakov končiacich ročníkov ZŠ a SŠ

OK ON-line je názov nášho Ďalšieho videa zo série online prevencie. Dozviete sa v ňom nielen to ako byť OK On-line ale aj to ako sa chrániť, zbytočne sa nevystavovať riziku, prípadne aj to čo robiť ak sa stanete obeťou v on-line priestore. Aktuálne video pre vás pripravil náš koleg Mgr. Juraj Janček.

Ako tento rok zMaturujem alebo dôležité termíny pre maturantov

Ako sa vypočíta moja známka z maturity

Pokyny Úradu verejného zdravotníctva pre tých maturantov, ktorí sa rozhodli maturovať ústne v škole

Virtuálny deň otvorených dverí Spoznaj svoju univerzitu z domu, pohodlne a prakticky

Kam po strednej online časopis pre stredoškolákov

Ako sa efektívnejšie učiť? je názov našej prezentácie, v ktorej sa dozviete o najčastejších chybách v učení, o tom ako sa učiť efektívnejšie a tiež aký štýl učenia by vám mohol najviac vyhovovať. Prezentáciu pre vás pripravila náša kolegyňa Mgr. Petra Kubalová.

Netiketa je názov nášho videa zo série online prevencie. Aktuálne video pre vás pripravila náša kolegyňa Mgr. Lenka Balušíková. Vďaka koronavírusu sa náš spoločenský život presunul od stretávania sa s ľuďmi vonku na stretávanie sa vo virtuálnom svete. Aj pred týmto obdobím bolo celkom bežné dopĺňať konverzácie a interakcie s ľuďmi naživo tými, ktoré prebiehali online. Vzhľadom na to, že väčšina mladých ľudí vlastní profily na rôznych sociálnych sieťach a sú prispievateľmi na rôzne weby, je nutné, aby poznali spoločenskú etiketu, ktorá v online komunitách platí. Z toho dôvodu Vám v tejto prezentácií prinášame zhrnutie základných pravidiel správania sa vo virtuálnom spoločenskom priestore.

Predsudky je názov nášho videa zo série online prevencie. Aktuálne video pre vás pripravil náš koleg Mgr. Juraj Janček.

AKO SA NEZBLÁZNIŤ Z DOMÁCEJ ŠKOLY Tipy pre teenagerov ako zvládať aktuálnu mimoriadnu situáciu. (zdroj VÚDPaP)

Dôležité termíny pre teba o tom, dokedy je nutné poslať prihlášku na strednú, či na vysokú školu

Uplatnenie absolventov stredných a vysokých škôl na trhu práce.

Tu nájdeš informácie o aktuálnom stave a trendoch vývoja nezamestnanosti absolventov stredných škôl, ktoré zverejňuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Tu sú súhrnné informácie o možnostiach štúdia na stredných školách. Publikácie majú názov „Ako na stredné školy?“ a „Sprievodca neštátnymi školami“.

Na tejto adrese nájdeš „Mapu regionálneho školstva“, ktorá ponúka informácie, ktoré môžu pomôcť pri výbere školy.

Informácieo organizácii systému duálneho vzdelávania a možnosti duálneho vzdelávania nájdeš tu.

Na tejto adrese si vieš nájsť aké uplatnenie jednotlivých profesií na trhu práce očakávame v najbližších 5 rokoch.

Tento portálje okrem iných, určený aj Vám žiakom končiacich ročníkov. Dozviete sa, aké vzdelanie je potrebné na výkon jednotlivých zamestnaní, ktoré školy v regiónoch SR také vzdelanie poskytujú a iné zaujímavosti.