Pre deti


Môžeš sa tešiť napríklad na:
  1. rozprávanie – psychológ alebo špeciálny pedagóg sa s Tebou bude hlavne rozprávať o tom, ako sa Ti darí v škole, doma, medzi kamarátmi, tiež o tom, čo Ťa baví a nebaví, ako vyzerá Tvoj deň, čo Ťa vie nahnevať alebo potešiť, z čoho máš niekedy strach alebo z čoho si smutný (smutná)...
Otázok sa nemusíš báť – záleží len na Tebe, ako odpovieš. Žiadna Tvoja odpoveď nie je zlá, nikto sa na Teba nebude hnevať za to, čo povieš. Najlepšie urobíš, ak budeš o všetkom hovoriť tak, ako to v skutočnosti je.
  1. úlohy a hádanky – pomocou rôznych úloh (napríklad hádanky, doplňovačky, skladanie obrázkov alebo kociek) psychológ alebo špeciálny pedagóg zisťuje, čo Ti ide dobre a v čom naopak potrebuješ trochu pomôcť. Školáci u nás väčšinou prečítajú aj nejaký krátky článok, napíšu niekoľko viet a vypočítajú niekoľko príkladov. Nejde však o školské skúšanie, zlých známok sa báť nemusíš!
Prezradíme Ti, že nikto nedokáže splniť správne všetky úlohy. Tak sa nemusíš báť alebo byť smutný (smutná), ak Ti niečo nepôjde. Dôležité je, aby si pracoval (pracovala) najlepšie, ako dokážeš a s každou úlohou si sa skúsil (skúsila) popasovať!


  1. kreslenie, vymýšľanie príbehov – u nás budeš možno aj kresliť, dokončovať príbehy, alebo napríklad vymýšľať rôzne situácie. Vôbec však nejde o to, či si dobrý maliar alebo rozprávač. Môžeme Ťa tak lepšie spoznať a niečo sa o Tebe dozvedieť.
Niektoré veci sa Ti budú zdať ľahké, zaujímavé alebo dokonca zábavné, iné Ťa možno budú stáť trochu viac úsilia a vytrvalosti. Možno Ťa ale prekvapí (rovnako ako veľa detí pred Tebou), ako rýchlo Ti čas u psychológa a špeciálneho pedagóga prejde. Deti sa k nám radi vracajú.

A čo ťa u nás určite nečaká?
  1. vyšetrenie, aké poznáš od lekára – odber krvi, pozeranie sa do hrdla alebo napríklad počúvanie srdiečka,
  2. písomky,
  3. známkovanie.